3 x PROČ – POJIŠTĚNÍ?

Také máte husí kůži, když slyšíte slovo „pojištění“?

A proč?

Kdysi dávno lidi žijící v Čechách měli jinou životní situaci a jistoty daný státem. Když se dostali do zdravotních problémů nebo do důchodového věku, jejich příjmy byly stále natolik zajímavé, že nestrádali a mohli dále důstojně žít. Avšak jednoho krásné dne Češi snili o svobodě a začali cinkat klíči za získání volnosti. Otevřeli si tak cestu k dobrodružství, na kterou nebyli až tak připraveni. Díky tomu se jim uvolnili nejen hranice pro cestování, ale zároveň vznikla i povinnost se o sebe postarat a vytvořit si vlastní jistoty příjmu.  Výsledkem bylo, že přicházeli na trh nové finanční společnosti a pojišťovny, které od té doby poskytují možnosti, jak si vytvořit vlastní finanční zázemí a finanční svobodu. A tak nakonec bylo třeba, aby i Češi pochopili svou vlastní zodpovědnost a využívali pojistných produktů dle potřeby, možností a vlastních cílů. Jak důstojně strávit chvíle, kdy zasáhne osud nešťastnou náhodou, nebo prostě jen chtějí v klidu dožit stáří.

A proč?

Už jste se někdy zamysleli, kdy má člověk pocit bezpečí?

 • Když má kde složit hlavu
 • Když má vždy co do pusy
 • Když si může koupit věci, které potřebuje
 • Když může dělat věci, které ho baví
 • Když je zdravý

Máte pocit bezpečí a říkáte si, co by se vám asi tak mohlo stát?

 • Kde máte tu jistotu, že váš život bude procházka růžovou zahradou?
 • Kolik příběhů je třeba slyšet, aby člověk pochopil, že čert nikdy nespí?
 • Je skutečně vždy nutné se spálit, aby se člověk poučil a probudil do reality současného světa?

Jistotu v reálném světě je třeba si zasloužit a přesněji řečeno pojistit. Lidé, jejichž národ žije na základě kapitalistického základu staletí, chápou svou zodpovědnost vůči riziku. Nečekají, až nastane nemilé překvapení:

 • Ztráta zaměstnání nebo dokonce živitele rodiny
 • Výpadek příjmu z důvodu dlouhodobé nemoci, úrazu a stáří
 • Zničení bydlení různými způsoby ať už je to z důvodu počasí, nešikovnosti či stáří materiálu
 • Poškození cizí věci, například dítě rozbije svému kamarádovi ve škole mobil či počítač
 • Rizika spojená s jízdou v motorovém vozidle nebo cestováním do zahraničí

Je třeba se postavit na vlastní nohy a nečekat až přijde kouzelník. V případě potíží tu není stát, který pomůže, ale vaše vlastní zázemí formou různých druhů pojištění.

A proč?

Protože k zodpovědnosti vás nabádá i stát nabídkou daňového zvýhodnění investované částky do životního pojištění až do výše 24 tisíc korun ročně. Další motivátory by mohly být zaměstnavatelé, kteří od ledna 2017 mohou celkově přispívat na životní pojištění i penzijní produkt až 50 tisíc korun ročně.

Tato forma daňových odečtů je vlastný způsob si uvědomit, že co si sami nenaspoříte, to mít ve stáří prostě nebudete. Důchod, který nás čeká, nám možná nepokryje ani nájem za bydlení. Proto, prosím, vytvořte si vlastní jistoty. Každý z nás je strůjcem svého štěstí. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Finance Ostatní, Pojištění. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Type The Blue Captcha Characters Below.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>