Co znamená demokracie ve finančním světě?

Skutečně rozumíme slovu demokracie a to i z pohledu rodinných financí? Přemýšlím, proč se Češi stále nacházejí na hranici, kdy na jedné straně si chtějí dělat, co se jim líbí, a na druhé hledají pomoc a oporu ve státní kase, když se nemohou o sebe sami postarat? Je krásné být svobodný a moci cestovat, studovat a dělat práci, která nám je koníčkem. Ale SVOBODA a DEMOKRACIE také znamená BÝT ZODPOVĚDNÝ SÁM ZA SEBE. Ať  už  se jedná o situace, která nešťastnou náhodou zasáhne naše zdraví, nebo kdy dozrajeme do důchodového věku a jsme překvapeni, že náš důchod odpovídá přibližně třetině našeho příjmu. Proč jsme stále tak naivní a neumíme se přizpůsobit a učit se od národů, kteří žijí v demokratické zemi již staletí?

Pohodlí, lenost, nezájem se vzdělávat, nedostatek času, a egoismus „to nepotřebuji“; vzor státu „zadlužíme příští generace neb není nutné myslet na zítřek“; moc myslíme na minulost a nemáme srovnání. Jak smutné.

Jak   pomoci   lidem  pochopit, že  rozpětí  nůžek  mezi  příjmem  při  pracovním  nasazení a příjmem při invalidním nebo starobním důchodu se čím dál více rozevírá. Myslím tím, že čím více vyděláváme, tím méně se pak získá v důchodovém čase ať už způsobené poničením zdraví nebo dožitím stáří. Proč věříme ve státní pokladu, když tam je tak obří nedostatek peněz pro učitele, zdravotnictví či dálnice a jiné potřebné věci?

Všichni víme, že zdraví je to nejcennější, co máme. Otázka zní: „Jak je chráníme?“ Jaké vlastní  bezpečí  jsme  si  zajistili  při  případné  životní  krize?  Jakých  rizikových pojistek a hlavně v jaké výši využíváme? Platy rostou, ale upravujeme k tomu i své smlouvy? Jaká je naše hodnota?

Co pro nás znamená „budoucnost“ a myslet na zítřek? Je to rok, deset či třicet let? Umíme plánovat a mít jistoty, které nás chrání v nepředvídatelných situacích i ty, o kterých už víme? Všichni máme společný ČAS, ale pracujeme s ním chytře?

Věřím, že je nutné si konečně udělat čas na své finanční záležitosti, zhodnotit současnou rodinnou situaci a seriózně se zamyslet nad svou budoucností. Pravda je, že není moc objektivních a nezávislých poradců, za kterými nestojí banka nebo připravená smlouva. Přesto jsou webové stránky, články, diskuse, školení a workshopy, které vám pomohou se zamyslet demokraticky, svobodně a hlavně zodpovědně. Jedna z několika možností je využít pozvání na semináře, které jsou publikovány na facebookových stránkách „FINANČNÍ ZRALOST.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finance Ostatní, Pojištění. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Type The Blue Captcha Characters Below.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>