Analytik radí – špatná finanční investice je cestou do dluhové pasti

Všichni lidé se snaží šetřit, aby si vybudovali finanční rezervu, pokud možno takovou, která pokryje běžné výdaje domácnosti na dobu alespoň tří až šesti měsíců. Pokud se nám tedy daří tuto strategii naplnit a zůstávají nám i nadále ještě volné finanční prostředky, pak je více než rozumné popřemýšlet o tom, jak s nimi naložit. Doba, kdy si naše babičky dávaly veškeré úspory do slamníku, je už dávno pryč. Jednak nikdy nevíte kdo je najde a tudíž o ně přijdete nebo v lepším případě tam budou pořád, pokud je neznehodnotí inflace.

Jak tedy s volnými financemi správně naložit, aby se nám ještě více zhodnotili a neležely jen tak někde ladem? Způsobů a možností je několik, některé vyžadují určité vědomosti a zkušenosti. Lidé se snaží odkládat úspory zejména na spořící účty, ale je jejich úroková sazba skutečně výhodná? Investice na akciovém trhu vyžadují jistou finanční gramotnost a je všeobecně lidmi vnímána jako forma hazardu. Ano, v případě neznalosti je tato obava více než oprávněná. Investovat však můžeme i do umění, nemovitostí, drahých kovů,… Záleží jen na typu člověka, čemu věří a v čem se dokáže orientovat.

Finanční investice přináší riziko

Jestliže se rozhlédnete po internetu, narazíte okamžitě na spoustu nabídek, jak nejlépe zhodnotit své peníze. Lákavé reklamy slibují zázračné zbohatnutí, kolegové v práci přicházejí se zaručenými typy, .. to vše ve vás vzbuzuje pocit, že jste snad jediný člověk na světě, který si neumí poradit. Ale tady pozor! Pokud se rozhodnete investovat, pak vše důkladně zvažte. Jinak přijdete o veškeré úspory a potom vás od nedostatku financí zachrání už jen půjčka. Třeba taková  Zavedená hotovostní půjčka až 80 000 Kč vám dokáže finanční ztrátu okamžitě vyrovnat. Nemusíte nikomu uvádět na co peníze potřebujete, o půjčku požádáte online a peníze vám doveze kurýr v hotovosti až k vám domů. Nepotřebujete ručitele, ani neprobíhá kontrola registru dlužníků. Samotní zákazníci umístili tuto půjčku na první místo v anketě spolehlivých úvěrů. Určitě není od věci si při špatně promyšlené investici takto poradit.

Jak se vyhnout investiční pasti? 

Je to jednoduché, především musíte pracovat sami na sobě. Jste-li v této oblasti teprve začátečník, je dobré se řídit radami odborníků, nejprve získat nějaké znalosti a samozřejmě i dlouhodobé zkušenosti. Nikdy se nepouštějte do nabídek, které slibují rychlé, snadné a vysoké zisky. Víte, které rizikové obchody a investice se mohou malým investorům bez patřičných zkušeností vymstít? Seznamte se s nimi a pečlivě si je prostudujte, dejte na rady odborníků, kolik a kde investovat. Pokud vám někdo slibuje, že na velké peníze dosáhnete s minimálním úsilím, vlastně bez práce, měli byste zbystřit pozornost a takovou nabídku odmítnout. Jedná se zejména o investice do cizích měn a obchodování s nimi, binární opce a další, kde se prostě bez znalosti trhu neobejdete. I profesionálové jsou při těchto investicích velmi opatrní a i oni kolikrát skončí se ztrátou.

Jaký je nejbezpečnější způsob investování volných finančních prostředků se dá jen těžko posoudit. Vše má svá rizika, ovšem s nulovými vědomostmi v oblasti financí si způsobíte více škody než užitku, a proto dejte vždy na rady finančních analytiků, myslí to s vámi dobře.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Investice. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Type The Green Captcha Characters Below.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>