Dluhopisy jsou další možností jak investovat volné finance

Investice do dluhopisů je další z řady možností jak naložit s volnými finančními prostředky – penězi. Když už se spořící účty nevyplácí a peníze na běžném účtu se neúročí vůbec je potřeba hledat nějakou alternativu. Kromě termínovaných vkladů pojištěných státem jsou zde i dluhopisy. Dlupis je investiční možnost podobná půjčce. Investor uzavře smlouvu s nějakým subjektem, například akciovou společností a na základě této smlouvi jí poskytne peníze, které společnost využije ke svému podnikání. V dohodnutém termínu pak zasílá společnost investorovy úroky až nastane chvíle kdy má investor zpět celou částku i s úroky. Dluhopisy mohou být krátkodobé v horizontu tří let a mohou být i dlouhodobé, tedy v horizontu i více jak deset let. Samozřejmě jako prakticky každá investice není ani investice do dluhopisů bez rizik. Je známo, že mnohé firmy končí v konkurzu a věřitelé nemusí získat zpět své peníze. I zde u dluhopisů tedy platí zlaté pravidlo investování – investovat pouze tolik peněz, kolik je člověk ochoten ztratit.

Zajímavou možností investice do dluhopisů je HOPE-STAV akciová společnost. Společnost vydává za účelem financování rozvoje svého projektu emisi tříletých dluhopisů SENIOR TREND s pevným výnosem 9% ročně a průběžnou výplatou 2x ročně. 1 dluhopis je možné zakoupit za 25 000 Kč. Dluhopisy lze objednat na www.seniortrend.cz. Podělte se také o své recenze seniortrend.

Příspěvek byl publikován v rubrice Investice se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Type The Green Captcha Characters Below.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>