Pojištění – Druhy pojištění a role v dnešní společnosti

Pojištění v dnešní době hraje ve společnosti stále větší roli. Lidé byli vždy ovlivňovány negativními důsledky náhodných událostí. Pojištění patří k nejvýznamnějším nástrojům řešení všech negativních dopadů náhodných událostí. Náhodné události, které pro člověka končí určitou ztrátou, ať již materiální, či fyzickou, finanční, nebo tou největší ztrátou – ztrátou blízké osoby, to vše je s pojištěním úzce spjato. Dává člověku naději alespoň na částečné odškodnění za to, co se mu přihodilo.

V našem století stále více nabývá na významu pro jednotlivce pojem životní pojištění. Za pojistnou událost můžeme považovat uznání invalidního důchodu, vážnou nemoc, nebo smrt. Dále již každý člověk by měl mít pojištěný majetek, kdy při dobrém majetkovém pojištění mu pojišťovna poskytne finanční náhradu v případě škody, v důsledku živelní události, krádeže, nebo jiné znehodnocení jeho majetku.

Dále je neméně důležité mít sjednané úrazové pojištění, které jednotlivce zabezpečí pro případ úrazu v době volna, venku, ve škole, při sportu, nebo při cestování kdekoli ve světě. Pojištění vozidel, neboli povinné ručení patří k nejpoužívanějšímu druhu pojištění. Důvodem je, že je v České Republice povinné. Povinným ručením musí být až na výjimky vybavené každé vozidlo. Z tohoto pojištění je hrazena škoda, kterou vozidlo způsobí na jiném majetku, nebo jiných osobách.

Zdravotní a sociální pojištění by měl hradit zaměstnavatel každému pracujícímu občanu naší republiky. Dětem hradí sociální a zdravotní pojištění stát. U nás je dnes samozřejmostí. K dalším druhům pojištění, které lidé mohou využívat patří, cestovní připojištění, firemní pojištění, důchodové pojištění, pojištění zvířat a mnoho dalších.

Jelikož bez pojištění, alespoň těch povinných, se dnes nikdo neobejde, je dobré znát a vědět alespoň základní informace o druzích pojištění, možnostech a nabídkách různých pojišťoven pro možnost srovnání a správném výběru při sjednávání pojištění, při kterém nám samozřejmě pojišťovací agent rád poradí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pojištění se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Type The Green Captcha Characters Below.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>