Ušetřete na dodávkách plynu už následující topnou sezónu!

I přestože byla letos zima poměrně mírná, a tím pádem tak české domácnosti zaplatí méně, avšak nadcházející topná sezóna klidně může být o to intenzivnější. Právě proto se již nyní vyplatí zauvažovat nad změnou dodavatele zemního plynu. Ukažme si proto, co vůbec změna dodavatele plynu obnáší, kolik korun je možné ušetřit a jak vybrat ten nejlevnější plyn.

Levný plyn je stejně kvalitní jako ten drahý

Plyn, který se k vám potrubím dostane, bude stejně kvalitní, ať ho máte od jakéhokoliv dodavatele. Stále totiž půjde o totožnou komoditu, která se k vašemu sporáku nebo kotli dostane za pomoci distributora. Tedy jak se může stát, že určití dodavatelé plynu nabízejí levný plyn a jiní právě naopak? Důvodů je několik. Třeba jde o schopnost dodavatelů plynu nakoupit jej levně na komoditních burzách. Do výsledné ceny pak také promluví i celková efektivita dodavatelské firmy. Někde se totiž stále ještě topí ve spoustě papírů a jinde mají vše elektronické. Různí dodavatelé plynu pak volí i různé cenové politiky. Někteří např. sníží cenu významnému odběrateli, aby si ho udrželi, ale přitom musí navýšit cenu menším odběratelům. Jinde mají ceny nastaveny rovnoměrněji, z čehož profitují především domácnosti, které většinou tahají za ten kratší konec provazu.

Vypočítejte si, kolik se změnou dodavatele plynu ušetříte

Určitě není rozumné změnit dodavatele pouze na základě jeho reklamy v tisku nebo v televizi. Takové změně dodavatele by měl předcházet výpočet, který dokáže napovědět, zda se vám tato změna dodavatele vlastně vyplatí. Abyste nemuseli nic počítat, je tu pro vás tak zvaná kalkulačka plynu, která vše vypočítá za vás. A kolik tedy lze ušetřit? Úspory jsou odlišné podle toho, zda na plynu pouze vaříte či jím i topíte, ale zpravidla jdou do tisíců korun ročně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finance Ostatní se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Type The Blue Captcha Characters Below.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>