Výdaje za plyn, změna poskytovatele

Platba za plyn je jednou z nejvyšších výdajových položek, kterou domácnosti ročně platí. Topení plynem je metodou víceméně šetrnou k životnímu prostředí. Účinnost převodu plynu na teplo je vysoká a netvoří ve vzduchu nepříjemný aerosol jako je tomu například v případě spalování dřeva nebo uhlí.

Možnost snížení ceny za plyn

Možná že ani Vy nemáte peněž na rozhazování, a rádi byste ušetřili peníze za plyn. V případě plynu je možnost ušetření peněz opravdu významná, jelikož výdaj na plyn je opravdu vysoký na rozdíl od například výdajů na internet a podobných nižších výdajových položek. Jak tedy ušetřit za plyn?

Existuje více dodavatelů

Díky naší vládě vzniklo v Česku konkurenční prostředí, kde si každý běžný spotřebitel může vybrat svého poskytovatele plynu. Možná, že je lepší a přesnější říkat dodavatel plynu, jelikož existuje i distributor, který zajišťuje distribuci plynu. Konkurenční prostředí je dobré z toho důvodu, že nutí dodavatele plynu, aby soutěžili v tom, kdo nabídne nižší cenu, kvalitnější služby, důležité je také jakým způsobem dodavatel své služby, produkty inzeruje.

Porovnání cen plynu

Jsou-li tedy Vaše výdaje za plyn vysoké, mohli byste porovnat vaše aktuální ceny za plyn (cena plynu za m3) s cenami ostatních dodavatelů plynu. Pro nalezení vhodné stránky k porovnání cen plynu stačí využít odkaz v tomto článku nebo použít internetový vyhledávač a zadat fráze jako srovnání cen plynu nebo kalkulačka plyn. Stejně tak, jako když si půjčujete peníze od banky tak i u objednávky plynu je potřeba si přečíst všechny podmínky k dané nabídce, kontaktovat firmu, několikrát se zeptat a také si dohledat na internetu recenze a zkušenosti klientů. Kalkulaci ceny za plyn včetně všech poplatků byste si měli u firmy ověřit, zda odpovídá.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finance Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

1 komentář u Výdaje za plyn, změna poskytovatele

  1. Aziza napsal:

    Známá je u Enra.cz a je spokojená, asi k nim také přejdu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Type The Red Captcha Characters Below.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>