Zálohové financování pohledávek před splatností se spolehlivým factoringem

Factoring je dopředu smluvené průběžné vykupování krátkodobých pohledávek, obyčejně se splatností do 180 dní, factoringovou společností. Dodavatelé zboží či případně služeb na tuto firmu postupují pohledávky vzniklé při prodeji na fakturu. Tato faktoringová společnost je rázem věřitelem a přebírá od dodavatele rizika a běžně vám vyplatí část hodnoty takto postoupených pohledávek.

Jaké výhody vašemu podniku factoring přinese?

Díky  faktoringu  je jednání s odběrateli pružnější, neboť jim nabídnete vyžadovanou dobu splatnosti, až 270 dnů, a získáte tím také konkurenční výhody. Sami si pak také můžete vybrat dobu upomínání pohledávek po splatnosti, popřípadě si lze sjednat pojištění rizika odběratelů. Nepřekvapí vás pak rovněž sezonní výkyvy ve výdajích a příjmech.

K čemu slouží regresní factoring?

Regresní factoring představuje zálohové financování pohledávek před splatností factoringové společnosti. Splatnost faktur pak mohou představovat 2 týdny až 180 dnů. Financování je poskytováno od doby, než je pohledávka uhrazena odběratelem faktorovi, a to nejpozději do konce tzv. regresní lhůty. Regresní factoring se frekventovaně využívá hlavně díky své nízké ceně srovnatelné kupříkladu s bankovním úvěrem.

Bezregresní factoring, factoring s pojištěním a kreditní riziko

S bezregresním factoringem faktoringová společnost převezme riziko za postoupené krátkodobé pohledávky, toto kreditní riziko se pak automaticky převádí na konkrétní pojišťovnu, a tak bývá označováno jako factoring s pojištěním. Za pomoci bezregresního  faktoringu  můžete financovat lhůty splatnosti u odběratelů, kde by případné neuhrazení pohledávky ohrozilo dodavatele. Bezregresní factoring se využívá i v případě dodávek doposud neprověřeným odběratelům, či do zahraničí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finance Ostatní se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Type The Red Captcha Characters Below.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>